zima

i

Autor: BŹ

Ferie. Kierowco dobrze przygotuj się do podróży - apeluje policja

2023-02-02 8:37

Kierowcy przygotuj siebie i samochód przed wyjazdem na zimowy wypoczynek. Trwają ferie a to oznacza wyjazdy. Do których trzeba się przygotować. Warunki na drogach do łatwych nie należą, a i pogoda nie wszędzie jest taka sama. U nas śniegu nie ma, ale już w górach leży go gdzieniegdzie sporo.

Samochód musi być sprawny a kierowca wypoczęty i trzeźwy. Trzeba o tym pamiętać przed wyjazdem na zimowy wypoczynek.

Trwają ferie - więc takich wypadów na przykład na narty - nie brakuje. Więc, by szczęśliwie dojechać do celu a potem wrócić do domu - warto przed podróżą sprawdzić auto i dobrze się wyspać.

 Kierowco pamiętaj o trzeźwości za kierownicą! O tym, by mieć sprawny samochód i być wypoczętym - mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka policji w Ostrowie. - Sama podróż też musi być bezpieczna. Nie ma miejsca na brawurę czy ryzykowne zachowania. Policjanci każdego dnia wyjeżdżają do kolizji i wypadków i doskonale wiedzą jak kończy się takie zachowanie. Wszystkim powinno zależeć na bezpieczeństwie i na tym by szczęśliwie na ferie wyjechać ale też z nich szczęśliwie wrócić.

Podstawą są opony zimowe. Warto też sprawdzić wycieraczki i uzupełnić zimowy płyn do spryskiwaczy.

Pogoda w różnych częściach kraju jest różna - dlatego trzeba być przygotowanym na różne warunki do jazdy.

Jak powinieneś spędzić ferie? Rozwiąż nasz quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 9
Lubisz sporty zimowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE