EKK Wagon będzie sprzedane! Jest decyzja sądu w Kaliszu

2021-09-15 11:29
wagon
Autor: pixabay

Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon w Ostrowie Wielkopolskim przechodzi w ręce nowego właściciela. Sąd w Kaliszu wyraził zgodę na to, by znajdującego się w stanie upadłości producenta wagonów kupiła Agencja Rozwoju Przemysłu - informuje branżowy serwis rynek - kolejowy.pl.

Do sprzedaży ma dojść jeszcze w tym roku.

Wagon kupi spółka z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu – Polski Tabor Kolejowy.

Firma chce włożyć w upadające ostrowskie konsorcjum grube miliony i rozwinąć produkcję.

Ostrów to miasto kolejarzy, obecne EKK to dawne Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego, zatrudniające w najlepszych czasach nawet kilkanaście tysięcy ludzi.

Dziś to 368 pracowników. Firma ma też drugi zakład w Kaliszu.

Jak mówi "Rynkowi Kolejowemu" Radosław Pacewicz, pełnomocnik zarządu ds. Sektora Kolejowego w Agencji Rozwoju Przemysłu i jednocześnie prezes spółki Polski Tabor Szynowy, zapotrzebowanie EKK Wagon na kapitał to poziom setek milionów złotych w perspektywie kilku lat. - Planujemy rozwój organiczny zakładu – zapowiada. Początkowo zatrudnienie ma wzrosnąć do 500 osób, a docelowo, przy pełnym wykorzystaniu potencjału Ostrowa oraz drugiego zakładu w Kaliszu - nawet do 1500 osób .

Czytamy na stronie www.rynek-kolejowy.pl.

Koszt zakupu od syndyka zorganizowanej części przedsiębiorstwa to prawie 37 milionów złotych - bez uwzględnienia niezbędnych nakładów inwestycyjnych oraz kapitału obrotowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE