Drukują przyłbice dla ratowników!

2020-04-09 12:34
przyłbice
Autor: Kamil Kaliński

Ponad 300 przyłbic już jest. Dziś kolejna partia trafi do ratowników w Pleszewie. Wcześniej otrzymali je medycy z Ostrowa, Kalisza i Jarocina. Wielkie drukowanie pomocy dla medyków zorganizowali mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. To już blisko 30 osób- które w domach czy pracy drukują niezbędny ratownikom sprzęt.​

Pomysł zrodził się w głowach uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Powstał projekt, zadania zostały podzielone i ruszyło wielkie drukowanie.

Jest nas już ponad 30 osób. Około 20 drukuje części przyłbic. Potem jest jeszcze kwestia montażu, do którego wskazane są kolejne osoby.  Jeśli możemy w ten sposób pomóc- to po prostu to robimy. Zaczęło się od informacji ze szpitala w Ostrowie, gdzie takie przyłbice były potrzebne. A potem pojawiły się kolejne- w Kaliszu, Pleszewie i Jarocinie. Będziemy też drukować do Krotoszyna, bo tam sytuacja jest obecnie najtrudniejsza.

Mówi jeden z organizatorów akcji KAMIL KALIŃSKI.

Drukowanie jednej przyłbicy trwa od 1,5 godziny w górę. W zależności od sprzętu. Tak więc drukarki pracują praktycznie przez cały czas.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy w ten sposób pomóc. Cieszy nas bardzo to, że nasza praca jest potrzeba ratownikom, bo to oni są dzisiaj naszymi bohaterami, są na pierwszej linii frontu. Ale nasze przyłbice trafiły także do Domów Opieki Społecznej w całym regionie. Chcemy także doposażyć policję i straż pożarną.

Dodaje Kamil Kaliński.


Aby nie zaprzestać pomocy- w internecie zorganizowana została zbiórka pieniędzy na zakup materiałów, z których robi się przyłbice.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ : https://pomagam.pl/ykaewrp7?fbclid=IwAR2kGZan9Q0t3uQK0j5KM8td06_i6kvZGfAg4FmjIQHMryja5adhQ0O374g

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE