Stal wygra z Astorią

Autor: Kuba Olejnik

Druga wygrana "Stalówki"! James Florence zrobił show

2021-09-16 11:16

Arged BM Stal Ostrów wygrała drugi mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Wczoraj w Hali Arena koszykarscy mistrzowie Polski pokonali zespół Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz 83 do 73. Świetne zawody w barwach żółto-niebieskich rozegrał James Florence. Amerykanin zdobył 31 punktów i trafił 8 z 12 rzutów za 3.

Pierwsza połowa ułożyła się idealnie dla "Stalówki". Do przerwy gospodarze prowadzili 50 do 32. Na parkiecie szalał James Florence, który imponował przede wszystkim skutecznością w rzutach za 3 punkty. Druga połowa przyniosła nieco więcej problemów drużynie Igora Milicicia. W ostatniej kwarcie, po skutecznej akcji Michała Chylińskiego, rywale zdołali zmniejszyć stratę do zaledwie 4 "oczek". Ostrowianie ostatecznie wrócili jednak do gry i w końcówce nie pozostawili złudzeń, kto po meczu będzie cieszył się z wygranej.

Wygrana cieszy, ale zespół cały czas musi pracować, by wyeliminować przestoje w grze - powiedział na pomeczowej konferencji trener Igor Milicić:

Trzecią kwartę dobrze otworzyliśmy przechwytem, kolejne dwa posiadania przyniosły nam punkty. Jednak jeśli nie gra się konsekwentnie w ataku i wkrada się błąd za błędem, czy nonszalancja w otwieraniu się do piłki i bieganiu, to zawodnicy czują się "zamrożeni". Kolejne błędy się zdarzały i wyglądało jakbyśmy nie panowali nad niczym w ataku. To rozpędziło zespół z Bydgoszczy, który biegał i trafiał "trójki"

Dodał Damian Kulig, środkowy Arged BM Stali Ostrów:

Mamy jeszcze problem z tym, że kiedy zaczynamy dominować inny zespół wkrada się chaos i przestajemy grać to co wypracowaliśmy na treningach. Dlatego dziś zespół Astorii wrócił do gry, ale cieszymy się, że potrafiliśmy się temu przeciwstawić i dowieźć wynik do końca.

Arged BM Stal Ostrów po 2 meczach ma na swoim koncie 2 wygrane. W sobotę kolejne starcie w Hali Arena w Ostrowie. Tym razem rywalem "Stalówki" będzie Anwil Włocławek. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 17:30. Medialnie ostrowski zespół wspiera Radio ESKA.