Cykliści na start! Na ulice Ostrowa wraca rower miejski

2020-02-27 14:09 BO
rower miejski
Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Rower miejski wraca na ulice Ostrowa Wielkopolskiego. Już w najbliższą niedzielę, 1 marca, na 13 stacjach pojawi się łącznie 121 jednośladów. Wszystkie są po konserwacji i po przeglądzie.

Ostrowski Rower Miejski pojawił się pod koniec 2017 roku. Na początku były to dwie stacje i 20 jednośladów. Ale z roku na roku zainteresowanie mieszkańców tym projektem rosło i pojawiały się nowe stacje i rowery. Ubiegłoroczny sezon przyniósł wzrost wypożyczeń i wzrost....aktów wandalizmu.

Dlatego wiele jednośladów -przed marcem 2020- musiało przejść naprawy.

Wszystkie rowery są sprawne, niektóre w dużej części wyposażone w nowe elementy. Z przykrością muszę stwierdzić, że wiele z nich było zużytych i mocno uszkodzonych. Stawiamy do dyspozycji użytkowników cały tabor.

Mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie, któremu rower miejski podlega.

Ostrowianie będą mogli korzystać ze 121 rowerów rozlokowanych w 13 stacjach na terenie miasta. Ale - CO WAŻNE- od 1 KWIETNIA zmienią się nieco zasady. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie miejskimi rowerami - ale też z powodu częstych zniszczeń sprzętu - od 1 kwietnia zostanie skrócony bezpłatny czas wypożyczenia roweru, z 4 do 2 godzin.

Chodzi o to, aby te rowery nie stały bezczynnie, gdy ktoś je wypożycza na 4 godziny i nie użytkuje. To są właśnie momenty, w których te rowery są niszczone.

Dodaje prezes Marczak.

Wszyscy użytkownicy roweru miejskiego o tych zmianach zostaną powiadomieni przez SMS.

A do roweru miejskiego może przyłączyć się każdy. Szczegóły rejestracji znajdziecie TUTAJ : https://ostrowskirowermiejski.pl/