Chciał podpalić pracowników MGOPSu?

2020-02-11 22:01 BO
Groził pracownikom MGOPSu
Autor: pixabay

Sąd w Krotoszynie aresztował na 3 miesiące 54 - letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który groził pracownicom Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas wizyt...chodził po pokojach z nożem i palił.. świeczki. Śledztwo prowadzi miejscowa prokuratura, która jednak nie ujawnia motywów działania 54 -latka. Wiadomo, że był od podopiecznym MGOPSu.

Zachowanie 54 -letniego  mężczyzny wzbudziło strach w pracownikach, dlatego ​go  zatrzymano. A prokurator wszczął postępowanie i wniósł do sądu o tymczasowt areszt. Ten wniosek poparł.

Wiadomo, że mężczyzna wcześniej korzystał z usług Ośrodka, ale śledczy nie zdradzają, dlaczego tak się zachował. Pewne jest, że zostanie poddany badaniom psychiatrycznym.

Mężczyzna chodził po pokojach MGOPSu  i zapał w nich świece. Miał też ze sobą nóż. Groził także pracownikom.

Niewątpliwie jego zachowanie może skutkować podejrzeniem, że będzie konieczność przeprowadzenia badania przez biegłych z zakresu psychiatrii. Jego zachowanie i słowa, które były kierowane do pracowników wywołały uzasadniony strach, dlatego takie środki zostały zastosowane.


Mówi Maciej Meler-rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Za kierowanie gróźb grozi do 2 lat więzienia.

W grudniu 2014 roku w Makowie koło Skierniewic 62 -letni wtenczas podopieczny miejscowego ośrodka pomocy społecznej podpalił urzędniczki. Dwie zginęły. Dwa lata później został skazany na dożywocie.