Chce kolejnych przejść dla pieszych. Radny powiatu apeluje o pasy na Grabowskiej

2020-03-09 10:57 BO
Grabowska
Autor: Google

Więcej przejść dla pieszych na ulicy Grabowskiej w Ostrowie chce radny powiatowy Bartosz Ziółkowski. Od ubiegłego roku powiat realizuje program BEZPIECZNY PIESZY. I kolejne takie pasy mają być jego kontynuacją. W ubiegłym roku- powstały dwa- takie miejsca- na Grabowskiej przy Szkole Podstawowej numer 5 i na Limanowskiego przy szpitalu. Radny chce więcej.

Nowe bezpieczne przejścia dla pieszych miałyby powstać- zdaniem radnego z Klubu "Przyjazny Powiat"-  na wysokości kościoła oraz przy skrzyżowaniu ulic Grabowskiej, Dębowej i Grabowej.

Jest to jedna z najbardziej ruchliwych naszych dróg powiatowych na terenie miasta, zarówno w wymiarze natężenia ruchu samochodów, również ciężarowych, jak i pieszych – szczególnie dzieci i osób starszych uczęszczających do pobliskiego Przedszkola nr 3, Szkoły Podstawowej nr 13 jak i kościoła Świętej Rodziny. Moja interpelacja zmierza do tego, żeby w ramach programu „Bezpieczny pieszy” podejść systemowo i kompleksowo do poprawy bezpieczeństwa w ciągu ul. Grabowskiej przebiegającej przez środek osiedla Pruślin.

Mówi radny Bartosz Ziółkowski.
Władze powiatu nie mówią NIE, zwracają jednak uwagę nie tylko na koszty takich inwestycji ale na to,że zbyt dużo przejść - też nie jest idealnym rozwiązaniem. Bo mocno spowalnia ruch. A to może też- wbrew pozorom- bezpieczeństwu nie sprzyjać.
Pomysł będzie jednak analizowany.