Stal Ostrów czeka intensywny miesiąc

Autor: Kuba Olejnik

BM Slam Stal Ostrów wygrywa z Polpharmą! Ponad 100 punktów „Stalówki”!

2020-03-04 21:17

Pewne zwycięstwo odniosła BM Slam Stal Ostrów w wyjazdowym meczu z Polpharmą Starogard Gdański. Żółto-niebiescy nie dali szans niżej notowanym rywalom i wygrali cały mecz 106 do 66. Dla Stali jest to 10 wygrana w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. „Stalówka” ma na koncie również 12 przegranych pojedynków. Do końca sezonu zasadniczego ostrowską drużynę czeka jeszcze 8 spotkań. Medialnym partnerem Stali jest Radio ESKA.

Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego już w pierwszej kwarcie zdołali wypracować sobie przewagę. Po 10 minutach na tablicy widniał wynik 20:33. Rywale wyrównany bój toczyli ze „Stalówką” w drugiej odsłonie meczu. Ta kwarta zakończyła się nawet zwycięstwem gospodarzy – 20:18. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 40:51 dla BM Slam Stali Ostrów.

Druga połowa także należała do drużyny z Ostrowa. Trzecią kwartę żółto-niebiescy zakończyli rezultatem 18:25 na swoją korzyść, natomiast w ostatniej odsłonie środowej batalii Stal pozwoliła rywalom na zdobycie zaledwie 8 „oczek”. Z kolei zespół BM Slam Stali zdobył aż 30 punktów i nie pozostawił złudzeń, kto był lepszy w tym meczu.

Stal pokonała Polpharmę różnicą aż 40 punktów. Najskuteczniejszym graczem tego spotkania był Przemysław Żołnierewicz – autor 24 „oczek” dla „Stalówki”. 16 dołożył Nikola Jevtović, 15 Jakub Garbacz, 14 Jay Threatt (8 asyst),  13 Paulius Dambrauskas. W barwach gospodarzy 21 punktów rzucił Jonathan Williams.