Będzie żłobek w Gorzycach Wielkich! Pierwszy taki w gminie!

2020-02-05 12:01
Są pieniądze na żłobek w Gorzycach
Autor: Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski

​Będzie żłobek dla 77 dzieci w Gorzycach Wielkich. Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała właśnie ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania na jego budowę. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Maluch+. Promesę dofinansowania wręczali w Poznaniu Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała najwyższe dofinansowanie wśród wielkopolskich samorządów ubiegających się o wsparcie finansowe.

Żłobek powstanie w Gorzycach Wielkich, tuż obok istniejącego przedszkola. Będzie przeznaczony dla 77 dzieci, w wieku od 1 roku do 3 lat. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. Spełniać ma standardy. Żłobek będzie całkowicie samodzielny. Z własnym zapleczem kuchennym, kadrą opiekuńczą oraz kierowniczą.

Budowę żłobka rozpoczynamy już wiosną. Planowane zakończenie to grudzień tego roku. Przed nami zatem ogromne wyzwanie inwestycyjne. W połowie lutego będzie już gotowy program funkcjonalno - użytkowy, dzięki któremu będzie możliwe ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie żłobka. 

Tłumaczy Piotr Kuroszczyk - Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski. Budowa musi zakończyć się w tym roku. Taki jest wymóg programu Maluch +. Gmina chce, by dzieci do nowej placówki poszły już w styczniu 2021 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE