Będzie kolejne święto muzyki i filmu w Ostrowie! 9. Festiwal Grand Prix Komeda już w czerwcu!

2020-02-13 20:53 BO
komeda festiwal
Autor: OCK Ostrów

Będą na pewno znane nazwiska polskiego filmu, znakomite tytuły- i dużo dobrej muzyki z Komedą - i nie tylko - w tle. Już po raz 9. w Ostrowie Wielkopolskim- odbędzie się Festiwal Filmowy imienia Krzysztofa Komedy, jedyny, w którym nagrodę dostaje oryginalna muzyka stworzona do obrazu. Muzyczno- filmowe święto tradycyjnie potrwa tydzień. Medialnym partnerem jest Radio Eska.

Tradycyjnie w pierwszy tydzień czerwca serce muzyki filmowej bić będzie w Ostrowie Wielkopolskim. Bić głośno i z artystycznym rozmachem. Bo choć organizatorzy nie zdradzają jeszcze nazwisk zaproszonych gości, to obiecują, że widzowie na pewno się nie zawiodą.

Całość ruszy w ostatnią niedzielę maja. I potrwa do kolejnej soboty. Przygotowania idą pełną parą.

Będą wielkie nazwiska związane jeszcze wciąż z filmami, do których muzykę napisał Krzysztof Komeda Trzciński. Co już nie jest łatwe, bo przecież lista tych osób, niestety, z roku na rok jest coraz krótsza.

Będzie też nagroda za całokształt. Będzie fantastyczny koncert na zakończenie festiwalu. I znowu, wszystko wskazuje na to, premierowy, przygotowany specjalnie z myślą o Grand Prix Komeda.

Dokładamy wszelkich starań, by widzów  i słuchy naszego festiwalu, a jest to wyjątkowa publiczność, zaskoczyć ale też zaspokoić  ich festiwalowe apetyty.

Na nazwiska trzeba jednak jeszcze chwilę poczekać.

Mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

Dyrektorem artystycznym festiwalu będzie nadal Łukasz Maciejewski, który pojawi się w Ostrowie na wiosennej konferencji, podczas której zostaną zdradzone i nazwiska i program tegorocznego artystycznego święta.

Tradycyjnie, prócz filmów i koncertów, będą warsztaty, spotkania z twórcami, rozmowy o filmie, muzyce i generalnie sztuce.

W ubiegłym roku- Grand Prix KOMEDA 2019 trafiło do  MARCINA STAŃCZYKA- za muzykę do filmu „Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” w reżyserii Borysa Lankosza.

Nagrodę za całokształt twórczości -  otrzymał zdobywca Oskara Jan A.P. Kaczmarek, który był wyjątkowym gościem finałowej gali w Ostrowie.
Podczas festiwalu w 2019 roku - po raz pierwszy- przyznano nagrodę publiczności, która powędrowała do Magdaleny Łazarkiewicz za film "POWRÓT".

Natomiast -nagrodę specjalną dla utalentowanego twórcy od Wandy Ziembickiej-Has otrzymał Bartosz Konopka, reżyser „Krwi Boga”.

A medialnym parterem ostrowskiego festiwalu jest  Radio Eska.

A relacje z ubiegłorocznego festiwalu Komedy w Ostrowie znajdziecie TUTAJ: https://www.facebook.com/GrandPrixKomeda/