86 nowych zachorowań w Wielkopolsce. 80 - to mieszkańcy naszego regionu

2020-04-13 17:49
coronawirus
Autor: pixabay

Poniedziałkowe statystyki zdominowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Psarach i ośrodka opiekuńczego Salus w Kaliszu. Są także przypadki z powiatu krotoszyńskiego i pleszewskiego. Łącznie na 86 nowych zachorowań w województwie , aż 80 dotyczy mieszkańców południowej Wielkopolski.

Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia mówią o  260 nowych zakażonych w całej Polsce. W tym 86 w Wielkopolsce. W polskich szpitalach zmarło 13 kolejnych osób. Pięć ofiar to mieszkańcy naszego województwa.

Wśród chorych w Wielkopolsce są : 23 osoby z powiatu ostrowskiego, 26 osób z powiatu kaliskiego, 11 osób z powiatu pleszewskiego, 19 osób z powiatu krotoszyńskiego oraz 1 osoba z powiatu ostrzeszowskiego. W zdecydowanej większości chorzy przebywają w izolacji poza szpitalnej. Kilkudziesięciu z nich to mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Psarach w powiecie ostrowskim i ośrodka opieki długoterminowej Salus w Kaliszu.

Są także chorzy z powiatów :poznańskiego, śremskiego, pilskiego i rawickiego.

Najmłodszy zakażony to chłopiec z powiatu krotoszyńskiego. Najstarsza jest 98-letnia kobieta, przebywająca w izolacji w ośrodku w Kaliszu.

coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarło 5 osób: 89-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 79-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, 76-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego, 98-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego oraz 72-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego.

Informuje Tomasz Stube, rzecznik Wojewody Wielkopolskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 649 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 40 osób zmarło, 19 wyzdrowiało.

Zgodnie z raportem z 13 kwietnia w naszym województwie:

Objęte nadzorem epidemiologicznym są  2962 osoby;
Hospitalizowane są 162 osoby;
Poddanych izolacji lub kwarantannie jest 15120 osób.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE