6 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy wpłynęło do wielkopolskich placówek ZUS

2020-07-06 20:43 MR
6 tysięcy wniosków o dodatek solidarnościowy wpłynęło do placówek ZUS w Wielkopolsce
Autor: pixabay

​6 tysięcy chętnych na dodatek solidarnościowy w Wielkopolsce. W południowej części blisko 2 tysiące. Tyle wniosków wpłynęło do tej pory do oddziałów ZUS w Wielkopolsce, w tym 1846 do oddziału w Ostrowie Wielkopolskim.

Dodatek solidarnościowy to zasiłek dla osób, które po 15 marca 2020, w wyniku epidemii koronawirusa straciły pracę. 

O tę pomoc mogą wnioskować osoby, które po 15 marca straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19. O nowe świadczenie mogą starać się osoby, z którymi pracodawca po 15 marca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony wygasła po tym terminie. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku. Wielkopolanie są zainteresowani pomocą w formie dodatku solidarnościowego. Do Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło już 1846 wniosków, do II Oddziału ZUS w Poznaniu 1842 wnioski, do I Oddziału ZUS w Poznaniu 1718 wniosków, a do Oddziału ZUS w Pile  546.

Informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

Dodatek to 1400 złotych. Przysługuje od 1 czerwca do 31 sierpnia tego roku. Termin składania wniosków upływa z końcem sierpnia. Co ważne  wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platforma Usług Elektronicznych ZUS.