242 kierowców bez prawa jazdy w 2020 w powiecie ostrowskim. Na własne życzenie! [POSŁUCHAJ]

2021-02-18 14:43
szybkość
Autor: pixabay

Rekordziści przekroczyli dozwoloną prędkości w terenie zabudowanym nawet o prawie 100 kilometrów. Ale nie są to rekordy, z których można być dumnym. Wręcz przeciwnie. W 2020 roku na drogach powiatu ostrowskiego - policjanci złapali 242 kierowców, którym trudno zrozumieć, że w terenie zabudowanym obowiązuje 50 na liczniku. Kierujący dostali mandaty i pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące.

W tym roku takich kierowców zatrzymano już 25.

Statystyki policji pokazują, że są to głównie młodzi ludzie do 25 roku życia.

Ale nie tylko - mówi Piotr Wilkowski, komendant policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie ma reguły, ale faktycznie młodych kierowców w tej grupie jest najwięcej. Zatrzymywaliśmy kierowców, którzy "prawkiem" cieszyli się miesiąc czy dwa. I na kolejne 3 miesiące musieli się z nim pożegnać. Ale są też na przykład przedstawiciele handlowi, którzy zawsze się spieszą, zawsze tłumaczą się brakiem czasu. A im większa szybkość, tym, w przypadku kolizji czy wypadku, większy dramat. Tu prawa fizyki są jasne. I dobrze by było, żeby kierowcy o tym pamiętali.

Zatrzymano ponad 240 praw jazdy - mówi komendant policji w Ostrowie Piotr Wilkowski

Piratów drogowych łapie często grupa SPEED, która ma - od jesieni 2018 roku - do dyspozycji nieoznakowane granatowe BMW.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. W ubiegłym roku w powiecie ostrowskim było ich ponad 150.

Zginęło 13 osób. Prawie 200 zostało rannych.

Weterynarz leczy owce muzyką