stal

Autor: BM STAL/fb

14. zwycięstwo w sezonie. BM STAL pokonała MKS Dąbrowę Górniczą

2023-02-06 6:32

Wygrana BM STALI OSTRÓW we wczorajszym wyjazdowym meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Koszykarze Stali pokonali przeciwników 100 do 88. To 14. zwycięstwo w sezonie ostrowskich zawodników. Medialnie BM STAL Ostrów wspiera Radio ESKA.

Z wygraną wrócili z Dąbrowy Górniczej koszykarze BM Stali Ostrów.

Wczoraj - w ramach 19. kolejki Energa Basket Ligi podopieczni Andrzeja Urbana zmierzyli się z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Mecz był zacięty, a po 30 minutach był remis 67:67. Czwarta kwarta to był jednak wystrzał ostrowskich zawodników, który zakończył się wygraną STALI 100 do 88.

- To był trudny mecz. Dlatego wygrana cieszy bardzo - mówił tuż po spotkaniu trener ostrowian Andrzej Urban. - Mecz stał na wysokim poziomie. Była dobra skuteczność z obu stron. Decydująca była czwarta kwarta. Zmieniliśmy styl obrony, przeszliśmy do obrony regularnej i to przyniosło efekty.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:100 (24:23, 14:23, 29:21, 21:33)

MKS: Blakes 23, Chealey 17, Krampelj 13, Mokros 12, Drama 12, Blueitt 8, Radwański 3, Piechowicz 0, Rejewicz 0.

BM Stal: Djurisić 18, Garbacz 17, Skele 15, Silins 12, Załucki 12, Kulig 11, Perkins 9, Zębski 4, Siewruk 2, Rutecki 0.

Kolejne spotkanie ostrowianie rozegrają w piątek 10. lutego. W hali Arena w Ostrowie zmierzą się z Polskim Cukrem Startem Lublin.