Kiedy będą zdalne lekcje 2021? Jasna i stanowcza deklaracja ministra!

i

Autor: Krzysztof Mystkowski/KFP/Reporter / EAST NEWS Kiedy będą zdalne lekcje 2021? Jasna i stanowcza deklaracja ministra!

Wszyscy uczniowie przed komputery? Możliwy scenariusz w Opolu

2021-11-03 11:06

Już 2 000 uczniów z Opolszczyzny uczy się zdalnie. W samym Opolu prawie 600. Wydział oświaty w opolskim ratuszu nie wyklucza, że trzeba będzie odesłać przed komputery wszystkich.

Opolskie szkoły mają plan awaryjny na wypadek gdyby czwarta fala pandemii zatrzymała w domach nauczycieli. W takiej sytuacji dyrektorzy będą mogli odesłać wszystkich uczniów na nauczanie zdalne. Takiej możliwości nie wyklucza też opolski ratusz, tym bardziej że już przed komputerami uczy się ponad pół tysiąca uczniów.

Przepisy są dosyć elastyczne i rzeczywiście na barki dyrektorów zostały zrzucone duże kompetencje. Z jednej strony dobrze, bo można działać elastycznie w zależności od placówki, z drugiej strony jest to wielka odpowiedzialność.

- Aleksander Iszczuk, naczelnik ratuszowego wydziału oświaty

Nie było takich wniosków

Na razie ratusz uspokaja - to, że istnieje taka możliwość, nie oznacza, że wszyscy uczniowie wrócą do nauki on line.

W zależności od szkoły elastycznie podejmowane są decyzje. Ale tak, można się spodziewać, że taki wniosek nastąpi jeżeli dyrektor wykaże, że nie ma kim uczyć zdalnie ani stacjonarnie.

Dodaje Aleksander Iszczuk

Tylko w tym tygodniu kwarantanną sanepid objął klasy z podstawówek nr 14 i 2, z zespołu szkół imienia Staszica czy liceum nr 2. W domach musiały też zostać dzieci z jednej grupy z przedszkola nr 61.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE