DS. Kmicic

i

Autor: Krystian Kuchta

Wojewoda opolski przejmuje akademik. Mieszkańcy "Kmicica" muszą szukać nowego lokum

2020-03-27 12:21

Urząd Wojewódzki w porozumieniu z władzami Uniwersytetu Opolskiego zarządziły wyprowadzkę studentów z "Kmicica". Czas na opuszczenie akademika mają do końca miesiąca.

​Wojewoda opolski przejmie akademik uniwersytetu w związku z kwarantanną. Na jego prośbę budynek akademika "Kmicic" ma do końca marca opustoszeć. Jego mieszkańcy przeniosą się do innych akademików lub wyjadą do domu. Władze uczelni zorganizowali miejsce gdzie studenci mogą zostawić swoje przeczy.

Część osób wyjechała do domów ze swoimi rzeczami, część osób pozostawiła swoje rzeczy na miejscu. My na każdym piętrze przygotowaliśmy magazyn i komisyjnie te wszystkie rzeczy spakujemy, opiszemy i przechowamy w tym magazynie do momentu aż student osobiści się po nie nie zgłosi.

- wyjaśnia Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego

"Kmicic" jest jedynym budynkiem Uniwersytetu, oddanym do użytku wojewodzie w związku z koronawirusem. Jak mówią władze uczelni - nie znają planu wojewody w kwestii jego przeznaczenia. Do końca marca z akademika wyprowadzi się około 50 studentów

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE