Winda z pracownikiem spadła z 10 piętra na ul. Hubala - nowe ustalenia PiP

2021-01-06 13:33 MarcinM
Winda / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Winda / zdjęcie ilustracyjne

Winda runęła z 10 piętra podczas prac renowacyjnych. Stał na niej 26-letni monter. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala klinicznego w Opolu. Inspektorat pracy poznał okoliczności tego wypadku.

Jak wstępnie ustalili inspektorzy - zawiódł system trzymający windę podczas demontażu lin, które wciągają i opuszczają kabinę. Dwaj pracownicy przygotowywali windę do wyjęcia jej z szybu i podczepienia specjalnego wciągnika.

POSŁUCHAJ: Arkadiusz Kapuścik, okręgowy inspektor pracy w Opolu o wstępnych ustaleniach dot. upadku windy

Pracownik przeżył. W ciężkim stanie z licznymi złamaniami trafił do szpitala. Drugi pracownik w ostatniej chwili zdążył złapać się konstrukcji, co uratowało go przed upadkiem.

To jeszcze nie koniec działań okręgowego inspektoratu pracy. Wciąż nie wiadomo czy do wypadku przyczynił się błąd ludzki, czy zawiodła maszyna. Jak poinformował nas okręgowy inspektor, 26 latek pracował w firmie serwisującej zaledwie od kilku dni. Nie wiadomo na razie czy miał doświadczenie w tego typu pracy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?