Więcej miejsc respiratorowych w szpitalu tymczasowym w Opolu. Kosztem pacjentów USK

2021-03-29 12:50 MarcinM
Szpital tymczasowy w CWK - aparatura
Autor: MarcinM

Szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym będzie mógł przyjąć dodatkowo 16 pacjentów na odcinek ogólny i 10 na część intensywnej terapii. Udało się pozyskać niezbędną kadrę. Jednak część to specjaliści z USK,

Szpital tymczasowy w Opolu przyjmie więcej pacjentów z koronawirusem wymagających intensywnej opieki. Lekarze uruchomią dodatkowych 10 miejsc respiratorowych. Udało się też zwiększyć o 16 liczbę tak zwanych zwykłych łózek z dostępem do tlenu.

Tym samym obecnie możemy w tym szpitalu przyjąć jednocześnie 56 pacjentów w części ogólnej, w całości wyposażonej w podłączenia do tlenu oraz 20 pacjentów na intensywnej terapii wymagających specjalistycznej pomocy anestezjologicznej.

- Edyta Hanszke-Lodzińska, rzeczniczka szpitala klinicznego w Opolu

Żeby zwiększyć liczbę łóżek OIOMowych trzeba było znaleźć dodatkowych anestezjologów. Szpital kliniczny oddelegował do pracy w CWK swoich specjalistów. Oznacza to, że w szpitalu przy al. Witosa specjaliści anestezjologii będą dostępni jedynie do zabiegów ratujących życie. Ograniczono w tym zakresie pracę Bloku Operacyjnego i działalność zabiegową oddziałów.

Było to jedyne możliwe rozwiązanie w sytuacji rosnącej liczby przypadków pacjentów z koronawirusem, u których choroba przebiega ciężko. Według ostatnich informacji trudna sytuacja w kraju jest m.in. w województwie śląskim i część pacjentów z tego regionu jest przekierowywanych do szpitala tymczasowego.

- Dariusz Madera, dyrektor szpitala klinicznego w Opolu

POSŁUCHAJ - Edyta Hanszke-Lodzińska, rzeczniczka szpitala klinicznego w Opolu o oddelegowaniu anestezjologów do pracy w szpitlau tymczasowym

Od 6 kwietnia liczba łóżek w części ogólnej szpitala tymczasowego ma zwiększyć się o kolejnych 28 miejsc.

Koronawirus raport - opolskie

W ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testów na koronawirusa dostało 448 osób z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia podaje też, że 2 osoby zmarły; miały choroby towarzyszące. Najwięcej zakażeń – 104 – przybyło w powiecie nyskim. 95 - w Opolu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!