Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Bus wbił się pod tira. Zobacz zdjęcia

2022-06-21 11:06

Do koszmarnego wypadku doszło na autostradzie A4 przed węzłem Olszowa. Rozpędzony bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Bus dosłownie wbił się w naczepę tira. Kierowca zginął na miejscu. Autostrada A4 w kierunku Katowic jest zablokowana.

Wypadek busa na autostradzie A4

Do tragicznego wypadku busa doszło na autostradzie A4 przed węzłem autostradowym Olszowa. Kierowca busa zderzył się z samochodem ciężarowym na trasie w kierunku Katowic. Uderzenie było tak potężne, że bus dosłownie zbił się w naczepę tira, a szoferka została całkowicie zmiażdżona. Kierowca busa zginął na miejscu.

Jak doszło do wypadku na autostradzie A4?

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku. Na razie wiadomo, że  do wypadku doszło na prawym pasie autostrady A4 w kierunku Katowic w miejscu, gdzie rozpoczyna się zjazd w kierunku węzła autostradowego.

Nie wiadomo, czy kierowca tira rozpoczął hamowanie, czy też kierowca busa nie dostosował prędkości i źle ocenił odległość od jadącego przed nim samochodu.

Wypadek na A4. Utrudnienia dla kierowców

W wyniku wypadku mężczyzna kierujący busem został zakleszczony we wraku samochodu. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego. Niestety kierujący zginął na miejscu.

Na miejscu wypadku policja i prokurator prowadziła dochodzenie. Akcja usuwania pojazdów zakończyła się po godz. 13. Jezdnia w kierunku Katowic była zablokowana przez wiele godzin. Lewym pasem przepuszczane były tylko samochody osobowe.

Na czas akcji ratunkowej policja wprowadziła objazd drogą krajową 45 oraz drogami wojewódzkimi 409 i 423. 

Wypadek na przejeździe kolejowym w Trawnikach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE