Szpital w Kup - za mało lekarzy by zająć się wszystkimi pacjentami z Covid 19

2021-03-23 15:01
łózko szpitalne
Autor: www.pixabay.com

Decyzją wojewody opolskiego szpitale w regionie miały przygotować łącznie 400 miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem. 70 łóżek zapewnił szpital w Kup. Jednak kadry może być za mało kiedy wszystkie miejsca będą zajęte.

Szpital w Kup (woj.opolskie) może mieć problem z zapewnieniem opieki wszystkim pacjentom covidowym. Ma tam być 70 łóżek dla osób zakażonych i 5 dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Przy maksymalnym obłożeniu mogą być problemy z kadrą.

Zależy to od tego w jakim stanie będą chorzy - jeżeli będzie to stan, który pozwoli nam na zapewnienie opieki tutaj, który wymagałby respiratorów, to myślę, że damy sobie radę. Zachowujemy jednak pełną rezerwę.

- Marek Drobik, prezes szpitala w Kup

Większość pacjentów, którzy do tej pory leczyli się w szpitalu w Kup wróciła już do domów. Zostali tylko ci, którzy wymagają dalszego leczenia i nie znalazło się dla nich miejsce w innych placówkach.

Ze względu na konieczność zapewnienia pełnej opieki dla zakażonych, niestety nie jesteśmy w stanie w pełni wykonywać dotychczasowej działalności. Zapewniamy jedynie opiekę, tak jak dotychczas, chorym na gruźlicę.

Władze szpitala przyznają, że problem leży przede wszystkim w liczbie anestezjologów. Szpital w Kup nie jest jedyną placówką, która boryka się z tym problemem. Nadal trwają poszukiwania chętnych medyków tej specjalizacji do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Łóżka covidowe są też już w szpitalach w Krapkowicach, Kluczborku, Strzelcach Opolskich i Prudniku. A także w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, który – przypomnijmy – znów jest jednoimienny.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE