COVID-19

i

Autor: pixabay.com

Szpital w Kup przyjmuje pacjentów covidowych. Nie wszyscy się załapią

2021-11-25 13:27

Kolejny opolski szpital dołączył do placówek, które leczyć będą tylko chorych na COVID19. Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup musiało przekształcić swoje stałe oddziały. Co z pacjentami, którzy leczyli się tam wcześniej?

Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup przyjmuje już pacjentów covidowych. Lekarze przygotowali dla nich 70 łóżek z dostępem do tlenu. Nie będą tam jednak trafiać pacjenci w najgorszym stanie. Na ich leczenie placówka nie jest przygotowana, bo i nie było takiej potrzeby.

- Wszystkie łóżka przeznaczone dla chorych na COVID-19 są wyposażone w dostęp do tlenu. To znaczy, że wszyscy pacjenci mają dostęp do tlenu systemowego z instalacji. Nie mamy natomiast respiratorów - mówi Marek Drobik, prezes SCM w Kup.

Najciężej chorzy pozostali pacjenci trafiają do szpitala tymczasowego w Opolu.

Szpital w Kup leczy pacjentów covidowych. Co z pozostałymi?

Aby zorganizować 70 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, trzeba było przekształcić już istniejące oddziały. Jednak nie wszystkich chorych udało się od razu wypisać do domów.

- Część pacjentów, tych stabilnych, których można leczyć w domu została wypisana. Pozostali zostali przekazani do innych jednostek, które nie zaprzestały działalności - tłumaczy prezes Marek Drobik.

Szpital w Kup leczy pacjentów covidowych. Gdzie jeszcze pojawią się łóżka?

W szpitalu nadal działać będą centrum rehabilitacji, poradnie specjalistyczne i pracownia RTG. Lekarze z Kup nie zaprzestają też leczenia osób chorych na gruźlicę.

Od soboty około 60 łóżek covidowych będzie w szpitalu wojskowym w Opolu. Kolejne miejsca będą też w Głubczycach, a szpital w Kędzierzynie Koźlu znów będzie jednoimienny - szybciej niż zakładał plan, bo i fala zachorowań przyspiesza. Według deklaracji wojewody opolskiego, ta placówka miała być przekształcona jako ostatnia.

Koronawirus 25.11 woj. opolskie [RAPORT]

782 kolejne zakażenia – to najnowszy bilans Ministerstwa Zdrowia dla Opolszczyzny. Najwięcej zachorowań – po 116 – sanepid odnotował w powiatach: nyskim i kędzierzyńsko-kozielskim. W Opolu było 88 pozytywnych wyników testów. 22 osoby z naszego województwa zmarły. Ponad 19 tysięcy osób jest na kwarantannie.

Do tej pory opolskie pielęgniarki zrobiły już w sumie prawie 957 tysięcy szczepień. Ponad 423 tysiące osób z regionu jest już w pełni zaszczepionych.​

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 25.11 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak