Szpital w Głubczycach wstrzymuje przyjęcia. Zmiana w szpital covidowy od soboty

2021-03-26 12:01 MarcinM
SP ZOZ Głubczyce
Autor: screen Google Street View SP ZOZ Głubczyce

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach od soboty (26.03.) stanie się szpitalem jednoimiennym dla pacjentów z Covid19. To oznacza, że trzeba było wstrzymać planowane przyjęcia. Część funkcji szpitala jednak pozostaje.

Szpital w Głubczycach też będzie szpitalem zakaźnym – czyli przyjmować będzie już tylko pacjentów covidowych. Będzie tam łącznie 110 łóżek w tym 3 stanowiska respiratorowe. Dyrekcja zapewnia, że szpital jest gotowy na przyjęcie tylu chorych.

POSŁUCHAJ - Adam Jakubowski, dyrektor szpitala w Głubczycach o przekształceniu placówki w szpital covidowy

Wstrzymane przyjęcia

Lekarze musieli wstrzymać przyjęcia na oddziały i badania w pracowni endoskopowej. Bez zmian funkcjonować będą nadal:

  • Poradnie Specjalistyczne
  • Podstawowa opieka zdrowotna
  • Nocna i świąteczna opieka zdrowotna
  • Punkt szczepień przeciwko Covid19
  • Laboratorium
  • Zakład Diagnostyki Obrazowej (RTG, USG, TK)

Głubczycki szpital jest drugą jednoimienną placówką dla pacjentów covidowych. Na takiej samej zasadzie działa już szpital w Kędzierzynie-Koźlu i może przyjąć ponad 200 zainfekowanych osób. W całym województwie jest ponad 1080 miejsc dla pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, zajęta jest już ponad połowa . A spośród 90 respiratorów, lekarze mają do dyspozycji 39.

Koronaraport - Opolskie. 26 marca 2021

Ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu dostały 694 osoby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia podaje, że 10 osób z regionu zmarło; większość miała choroby towarzyszące. Najwięcej zakażeń – 114 – przybyło w Opolu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl