Szpital tymczasowy szykuje się na szczyt zachorowań Covid19. Ponad 140 łóżek

2021-04-01 14:44 MarcinM
Szpital tymczasowy w CWK gotowy 4
Autor: Marcin Michalski

Szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przyjmie więcej pacjentów. W związku z coraz większą liczbą chorych i kolejnymi pacjentami przyjeżdżającymi z województwa śląskiego trzeba udostępnić więcej łóżek. Lekarze chcą wykorzystać niemal całe dostępne zasoby.

Szpital tymczasowy w Opolu uruchomi po świętach niemal wszystkie dostępne łóżka​. I będzie mógł przyjąć nawet 142 pacjentów.

Wiemy, że wskaźniki zachorowalności będą na tyle wysokie, że powinniśmy przygotować i uruchomić na szóstego kwietnia 56 łóżek ogólnych i 10 łóżek OIOMowskich, z uwagi na to, że spodziewamy się że tak dużo chorych trafi do nas do szpitala tymczasowego.

- Dariusz Madera, dyrektor szpitala klinicznego w Opolu, który patronuje placówce tymczasowej

Lekarzy z CWK mają wesprzeć medycy z innych szpitali w województwie. Do załogi dołączą też pielęgniarki i ratownicy.

POSŁUCHAJ - Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu o pozyskiwaniu kadry do szpitala tymczasowego

W szpitalu tymczasowym pozostanie jeszcze 8 nieczynnych miejsc OIOMowych. Jeśli będzie taka potrzeba to lekarze uruchomią je jeszcze w kwietniu.

Koronawirus raport - opolskie

Liczba zakażonych województwie opolskim wciąż rośnie. W ciągu ostatniej doby przybyło ich 807. Ministerstwo Zdrowia informuje też, że 22 osoby z regionu zmarły; większość miała też inne choroby. Najwięcej pozytywnych wyników testów na koronawirusa – 145 – było w Opolu. 131 – w powiecie nyskim.

Jak podaje urząd wojewódzki, w szpitalach na Opolszczyźnie dostępnych jest prawie 1100 łóżek covidowych. 70 procent miejsc jest zajętych. A ze 101 dostępnych respiratorów wolnych jest 38.

Bilans szczepień w województwie opolskim - do tej pory pielęgniarki podały ponad 158 tysięcy dawek. Prawie 52 tysiące mieszkańców regionu przyjęły już obie dawki szczepionki.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl