Szczepienia przeciwko COVID-19 w opolskim USK. Od poniedziałku nauczyciele

2021-02-17 15:38 MarcinM
Szczepienia
Autor: 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie

Trwają przygotowania do szczepień przeciwko koronawirusowi dla Opolskich nauczycieli w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Na pierwszy tydzień szczepień zarejestrowało się już ponad 300 osób. Czy będą opóźnienia?

Szczepienia seniorów w opolskim szpitalu klinicznym idą już zgodnie z planem - zapewnia dyrekcja placówki. Na początku tygodnia tworzyły się kolejki do gabinetów, bo szczepionki przyjechały z kilkugodzinnym opóźnieniem. Teraz wszystko przebiega sprawnie.

Mamy odpowiednią liczbę szczepionek, są zabezpieczone na ten tydzień. Wszystkie te osoby, które do nas trafią zyskają szczepienie. Na przyszły tydzień przygotowujemy się do zmiany grupy szczepieniowej. W tym tygodniu szczepimy jeszcze grupę "0".

- Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu

Szczepienia dla nauczycieli w USK w Opolu

Pierwsi nauczyciele z opolskich szkół zarejestrowani są już na poniedziałek 22 lutego. Do tej pory ponad 300 osób zarejestrowało się na kolejny tydzień do szczepień. Władze szpitala klinicznego uspokajają jednak - seniorzy nie będą mieli z tego powodu opóźnionych bądź odwołanych terminów. Dla każdej z grup lekarze wyznaczą osobne gabinety by nie miały ze sobą kontaktu. Osobna jest także "kolejka". Nauczyciele będą mieli też swoją osobną "paczkę" szczepionek.

W ostatniej turze badań nauczycieli klas 1-3 na Opolszczyźnie tylko kilkanaście osób miało wynik pozytywny. Przebadanych zostało ponad 800 nauczycieli.

Zakażenia w woj. Opolskim

89 kolejnych osób z koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia podaje też, że 15 osób z regionu zmarło; większość miała choroby towarzyszące. Najwięcej – bo po 16 zakażonych przybyło w Opolu oraz powiatach: kluczborskim i kędzierzyńsko-kozielskim.I sprawdzamy jeszcze tempo szczepień w województwie opolskim. Do tej pory pielęgniarki podały prawie 59 tysięcy dawek.​