Sokiści zatrzymali nietrzeźwą matkę z dzieckiem. 9-latka szuka niemiecka policja

2021-04-21 14:50 MarcinM
Dworzec Opole Główne
Autor: flickr.com Dworzec Opole Główne

Funkcjonariusze SOK zatrzymali we wtorek na opolskim dworcu głównym kobietę. Była głośna, zachowywała się podejrzanie. Jak się okazało jej syn jest poszukiwany przez System Informacji Schengen.

Sąd rodzinny bada sprawę 9 letniego chłopca poszukiwanego przez ​System Informacji Schengen, którego we wtorek SOKiści znaleźli na opolskim dworcu. Był ze swoją matką. Kobieta była pod wpływem środków odurzających. Jak się okazało chłopca poszukują służby w Hamburgu.

Około południa na jednym z peronów dworca wylegitymowano głośno zachowującą się kobietę. Miała przy sobie bilet na pociąg do Łodzi. Dwie godziny później dyspozytor POLREGIO poinformował komendanta zmiany SOK w Opolu, że na peronie 4 przebywa kobieta z dzieckiem, która wydaje się być nietrzeźwa. Małoletni chłopiec biegał bez opieki po peronie, co mogło doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku.

- Adam Radek, rzecznik opolskiego oddziału Służby Ochrony Kolei

Kobieta trafiła do szpitala wojewódzkiego w Opolu. Jej syn do policyjnej Izby dziecka. O dalszym losie chłopca zdecyduje sąd rodzinny, który współpracuje ze służbami z Niemiec. Kobieta narodowości romskiej będzie mogła zeznawać po wytrzeźwieniu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Polub nasz fanpage ESKA Opole News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy!