Śmiertelny wypadek w Kopernikach - za kierownicą 15-latka. Sprawę wyjaśnia sąd rodzinny

2021-02-25 14:04
Policjanci byli w SZOKU! Nietypowa interwencja z trzema mężczyznami
Autor: KMP w Toruniu Przez kilka miesięcy OKRADAŁ szalety męskie i mlekomaty! Może trafić do więzienia na wiele lat

Do wypadku doszło w środę około godziny 14:00. Osobówką kierowała nieletnia dziewczyna, obok siedziała jej matka. Samochód potrącił starszą kobietę, która właśnie wychodziła z pracy. Nie przeżyła. Sprawę wyjaśnia policja i sąd rodzinny, a kobietami zajmuje się psycholog

​Przesłuchania na razie nie będzie

Sąd rodzinny na razie nie może przesłuchać 15-latki podejrzewanej o śmiertelne potrącenie pieszej w Kopernikach pod Nysą. Ona oraz jej mama, która była z nią w samochodzie są w szoku. Zajmuje się nimi psycholog.

Dziewczynka po wypadku udała się do domu gdzie została jej udzielona pomoc psychologiczna. Również jej mamie została udzielona pomoc. Na razie czekamy na dalszy rozwój sprawy, obecnie ani mama, ani ta dziewczyna nie są w stanie składać zeznań. Musimy poczekać z tym co najmniej kilka dni.

- Mariusz Ulman, wiceprezes sądu rejonowego w Nysie

Zarzuty dla matki

Razem z 15-latką w samochodzie siedziała jej 37-letnia matka. Policjanci wyjaśniają dlaczego nieletnia bez uprawnień kierowała samochodem. Badanie alkomatem tuż po wypadku nie wykazało alkoholu ani u dziewczyny, ani u jej matki. To czy kobieta usłyszy prokuratorskie zarzuty jeszcze nie jest pewne. Na razie swoje czynności musi skończyć sąd rodzinny. Jeśli wykażą one, że matka 15-latki dopuściła się przestępstwa dopiero wtedy jej sprawę będzie mógł przejąć prokurator.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE