Punkt szczepień przy urzędzie wojewódzkim będzie czynny w czasie majówki

2021-04-30 13:24 MarcinM
Punkt szczepień przy urzędzie wojewózkim w Opolu
Autor: MarcinM Punkt szczepień przy urzędzie wojewózkim w Opolu

Na parkingu urzędu wojewódzkiego stanęły namioty, w których w czasie majówki pielęgniarki będą szczepić chętnych z grupy 30+. Wstrzymane będą z kolei szczepienia na Toropolu.

Nawet 2 i pół tysiąca osób będzie mogło zaszczepić się w mobilnym punkcie na parkingu urzędu wojewódzkiego. Akcja trwać będzie przez całą majówkę. Osoby z e-skierowaniem dostaną dawkę szczepionki firmy Johnson&Johnson.

POSŁUCHAJ - Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o szczepionkach J&J

Podobne punkty jak ten pod urzędem wojewódzkim mogą stanąć też w innych miejscach na Opolszczyźnie. Zorganizować ma je także Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Do pomocy pielęgniarki będą miały też farmaceutów z Regionalnej Izby Aptekarskiej. Ich szkolenia trwają. To kiedy i czy w ogóle wystartują zależy od dostępności szczepionek.

Toropol bez szczepionek

W czasie majówki punkt szczepień masowych na Toropolu będzie zamknięty. Według informacji, które otrzymali koordynatorzy kolejne dawki dotrą we wtorek 4 maja. Jednak szczepienia ruszą prawdopodobnie dopiero od środy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Polub nasz fanpage ESKA Opole News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy!