Punkt szczepień masowych w opolskim Toropolu. 400 dawek pierwszego dnia [ZDJĘCIA]

2021-04-19 13:00 MarcinM

Ruszył pierwszy punkt szczepień masowych na Opolszczyźnie. Na razie w ramach programu pilotażowego. Pielęgniarki w Toropolu zaszczepią w ciągu dwóch dni nawet tysiąc osób.

Tysiąc osób w dwa dni - tyle zaszczepią pielęgniarki w pilotażowym punkcie szczepień powszechnych na opolskim lodowisku Toropol. Bo tyle dawek dostały. Zarejestrować się lub przerejestrować mógł każdy kto miał już skierowanie na szczepienie ale w innym miejscu, Dziś rano było jeszcze kilkaset miejsc.

Na razie organizatorzy punktu szczepień w Toropolu nie mają informacji o ewentualnych kolejnych dostawach szczepionek. Wiadomo jednak, że kolejna partia dotrze znów w przyszłym tygodniu, by szczepić następnych chętnych 26 i 27 kwietnia.

Program pilotażowy

Na razie z 10 gabinetów na rozmrożonej tafli lodowiska działa tylko połowa. Na początku maja pielęgniarki mają być już we wszystkich boksach i mają podawać nawet 1800 zastrzyków dziennie. Personel jednego gabinetu jest w tej chwili w stanie zaszczepić 20 osób w ciągu godziny.

Na razie można było zapisywać się tylko na poniedziałek i wtorek (19 i 20) . Nie można zarezerwować sobie innego terminu. Wszystko zależy od dostaw szczepionki.

Na Opolszczyźnie na zielone światło od NFZ i na szczepionki czeka jeszcze 12 takich punktów. Mają ruszyć na początku maja.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!