Przewozy Regionalne na Opolszczyźnie z opóźnieniami. Kursuje komunikacja zastępcza

2021-04-01 14:12 MarcinM
Pociąg szynobus Opole
Autor: flickr.com

Aż 6 z 11 szynobusów, które ma we flocie opolskie Pol Regio trafiło na przegląd lub drobne naprawy. Na trasach do Kędzierzyna-Koźla, Nysy czy Brzegu kursują w zamian autobusy. Jak długo to potrwa?

Pełna flota Pol-Regio na Opolszczyźnie wróci na tory dopiero po świętach. Z powodu przeglądów i napraw kursuje tylko 5 z 11 pojazdów przewoźnika. Do Nysy, Kędzierzyna-Koźla, czy Brzegu pasażerowie muszą w tym tygodniu jeździć autobusami, które podstawia im kolej.

Mamy pojazdy, które od czasu do czasu muszą się wyłączyć na przeglądy planowe, sprawdzenie zbiorników sprężonego powietrza przez dozór techniczny, czy na wymianę zestawów kołowych, które szybko się zużywają. To są rzeczy, które się od czasami w procesie eksploatacji zbiegają koło siebie. Powoduje to, że musimy jeździć komunikacją zastępczą.

- Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego oddziału Pol-Regio

Komunikacja zastępcza na Opolszczyźnie - trasy

Jak informuje Pol-Regio komunikacja autobusowa kursuje na trasach:

  • Kędzierzyn-Koźle - Nysa
  • Nysa - Opole
  • Opole - Kluczbork
  • Nysa - Brzeg

Kolejarze ostrzegają, że niektóre kursy mogą być opóźnione nawet o kilkadziesiąt minut.

POSŁUCHAJ - Sylwester Brząkała, dyrektor POL Regio w Opolu o możliwych opóźnieniach

Trwa też remont linii pomiędzy Opolem Głównym a Kędzierzynem-Koźlem, który również powoduje utrudnienia w ruchu pociągów. Sprawdzajcie dokładnie tablice informacyjne na stacjach. I zaopatrzcie się w cierpliwość