Przedszkole na Malince powstanie jeszcze w tym roku. Przetrag już wkrótce

2021-01-12 12:48 MarcinM
Przedszkole na Malince w Opolu
Autor: UM Opole Przedszkole na Malince w Opolu - wizualizacja

Budowa nowego przedszkola na osiedlu Malinka ma ruszyć jeszcze w tym roku. Znajdzie się tam miejsce dla ponad 120 dzieci. Na razie trzeba znaleźć wykonawcę.

Przedszkole potrzebne od zaraz

Lokalizacja przedszkola nie jest przypadkowa. Jak wskazuje ratusz, ma to związek z coraz większą liczbą rodzin, które przeprowadzają się na Malinkę. To jedna z najszybciej rozwijających się części Opola - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta. Nowe przedszkole ma mieć powierzchnię około 1100 metrów kwadratowych. Znajdzie się tam miejsce dla pięciu grup, czyli około 125 maluchów. Obok przedszkola będzie też plac zabaw.

Bez rządowych pieniędzy

Budowa przedszkola ma kosztować około 6-7 milionów złotych. Miasto liczyło na wsparcie w ramach Funduszu Regionalnego. Wniosku jednak nie zaakceptowano. Prawdopodobnie całość pochodzić będzie z budżetu miasta.

W tej chwili myślimy o finansowaniu z budżetu miasta. Bez względu na to czy dostaniemy zewnętrzną dotację, będziemy to przedszkole budować, ale nie wykluczam, że również w jakiś inny sposób uda nam się dofinansowanie otrzymać. Wtedy ulżylibyśmy budżetowi miasta i moglibyśmy to zadanie zrealizować.

Mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. A pierwszych przedszkolaków nowa placówka ma przyjąć już w 2022 roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!