Straż Pożarna

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Straż Pożarna

Pożar domu w Szadurczycach. Nie żyje jedna osoba - policja wyjaśnia przyczyny

2020-12-30 14:04

Pożar wybuchł około 3 nad ranem w budynku mieszkalnym w Szadurczycach w gminie Łambinowice. Na parterze strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Sprawę zbada policja pod nadzorem prokuratury.

Policja i prokuratura bada przyczyny pożaru domu w Szadurczycach koło Nysy. Jedna osoba zginęła. Na razie wiadomo, że ogień pojawił się około 3 w nocy, najpierw na parterze domu.

Dopiero przed godziną 10:00 zakończyła się akcja gaśnicza. Jest powołany biegły w zakresie pożarnictwa. Ciało zostanie zabezpieczone do sekcji zwłok. Dalsze czynności pozwolą wyjaśnić te okoliczności.

- asp. Magdalena Skrętkowicz z nyskiej policji

Cudem uniknęli śmierci

Z pożaru uratowało się trzech mężczyzn. Udało im się uciec zanim budynek opanowały płomienie. Nie wymagali pomocy medycznej. To oni poinformowali strażaków, że w środku może być ktoś jeszcze.

Według nieoficjalnych informacji są to osoby bezdomne, które pomieszkiwały w spalonym budynku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE