Podróż w czasie do czerwca '89. Opole upamiętni pierwsze częściowo wolne wybory

2021-05-31 15:19
Plakat wyborczy czerwiec 89
Autor: Muzeum Śląskie w Katowicach Plakat wyborczy czerwiec '89

Chociaż dziś mówimy o nich "częściowo wolne" to dla nas były one naprawdę pierwszymi ważnymi wyborami - mówią o wydarzeniach z 1989 roku organizatorzy rocznicowych obchodów. Po 32 latach Opolanie wrócą pamięcią do tamtego dnia. Co w planie?

Opole uczci rocznicę częściowo wolnych wyborów z 1989 roku. 4 czerwca na opolskim rynku będzie można cofnąć się w czasie i zrobić sobie zdjęcie ze słynnym kowbojem z plakatu zachęcającego do udziału w wyborach. Będzie też można wypełnić kartę do głosowania podobną do tej sprzed 32 lat.

POSŁUCHAJ - Natalia Okos, przewodnicząca młodzieżowej rady miasta o happeningu na rynku

Historię wyborów 4 czerwca będzie można poznać w Izbie pamięci solidarności, która mieści się w Centrum Dialogu Obywatelskiego. Obchody zakończy mapping na opolskim ratuszu.

POSŁUCHAJ - Piotr Kirstein, współorganizator o obchodach rocznicy wyborów 4 czerwca '89

Wystartują w piątek o 12:00 przy pomniku na placu wolności, potem przeniosą się na rynek i potrwają do wieczora.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE