Projet tężni solankowej w Opolu

i

Autor: UM Opole/Czas na Opole Projet tężni solankowej w Opolu

Opole jak Ciechocinek? Czy tężnia przyciągnie turystów?

2021-11-02 11:53

Ratusz zamierza rozstrzygnąć przetarg na budowę tężni solankowej na Malince w Opolu. Radni zgodzili się by dołożyć brakujące 2 miliony złotych i pozostała już tylko kwestia wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy. Czy nowa atrakcja przyciągnie turystów na Malinkę?

Opolszczyzna tężniami stoi. Po Głuchołazach czy Wołczynie swoją będzie mieć też Opole. Konstrukcja stanie na Malince. Będzie mieć 31 metrów długości i prawie 8 metrów wysokości. Korzystać z niej będzie można od wiosny do jesieni. Obiekt jest spory, ale czy ma szansę przyciągnąć do miasta turystów szukających "zdrowego oddechu"?

Już widzę ten napis przy wyjściu z dworca PKP - OPOLE ZDRÓJ (śmiech). Tak na prawdę, ma to służyć mieszkańcom. Nie wykluczam, że zainteresowanie mieszkańców sąsiednich miejscowości może wzbudzić. Być może będą przyjeżdżać, wypoczywać, oglądać. Zwłaszcza na początku. Jednak wprost o takiej działalności nie myśleliśmy - Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Formalności i umowa

Zanim ruszy budowa, trzeba załatwić formalności. Miasto ma wyłonić wykonawcę i podpisać z nim umowę w ciągu najbliższych tygodni. W międzyczasie pozostałe firmy, które zgłosiły swoje oferty będą mogły wnieść odwołanie od decyzji ratusza. Tężnia na Malince ma być gotowa wiosną 2023 roku i ma kosztować 5,5 miliona złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE