Opolanie chcą nowych tablic na przystankach. Na liście życzeń też biletomaty

2021-01-07 9:59
MZK Opole: Autobusy bez klimatyzacji! Prezes stanowczo o epidemii
Autor: MG

Elektroniczne tablice na przystankach i biletomaty są w Opolu już od ponad roku. Pomysł spodobał się mieszkańcom na tyle, że zaczęli pytać o kolejne takie urządzenia. Czy jest szansa na zakup?

Wnioski i pytania

Opolanie chcą kolejnych tablic informacyjnych na przystankach. I zalewają ratusz pytaniami i wnioskami o zamontowanie kolejnych takich urządzeń. Na liście życzeń pasażerów są też stacjonarne biletomaty.​ W przypadku tablic szczególnie duże zainteresowanie jest wśród pasażerów korzystających najczęściej z przystanku Pużaka-Grabowa. Niedaleko znajduje się dom dziennego pobytu dla seniorów Złota Jesień.

Biletomat stacjonarny z kolei chętnie widzieliby u siebie pasażerowie korzystający z przystanku przy szpitalu na Alei Witosa. Biletomat stacjonarny to jedno z niewielu miejsc gdzie można w Opolu kupić tradycyjny bilet jednorazowy za gotówkę. Są też jeszcze dostępne w klepach i kioskach. W biletomatach w autobusach płacić można tylko kartą.

Są plany - gorzej z pieniędzmi

Na zakupy nowych elementów systemu informacji pasażerskiej czy biletomatów na razie się nie zanosi. Ratusz liczy na finansowanie zewnętrzne.

Plany są, niestety są bardzo mocno uzależnione od dostępności środków finansowych. Być może bedziemy mieli możliwość finansowania ich z jakichś środków unijnych, tu cały czas jest w tym zakresie poszukiwanie i oczekiwanie na nową perspektywę programowania. - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu w opolskim ratuszu.

W planie są też inne wydatki. Ratusz poszukuje firmy, która dostarczy 5 autobusów elektrycznych i zbuduje stacje ładowania. Kosztować mają około 20 milionów złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE