Opłaty za śmieci nie pójdą w górę. Opolski ratusz chce podpisać nową umowę

2021-02-10 14:36 MarcinM
QUIZ. Sprawdź, czy jesteś EKO! Karton po mleku, resztki jedzenia - wiesz, gdzie wyrzucić te śmieci?
Autor: Pixabay/ Tomasz_Mikolajczyk QUIZ. Sprawdź, czy jesteś EKO! Karton po mleku, resztki jedzenia - wiesz, gdzie wyrzucić te śmieci?

Oferta na wywóz odpadów konsorcjum Remondis-Elkom przekroczyła planowany budżet. Mimo to ratusz chce rozstrzygnąć przetarg. Opłata za śmieci ma się jednak nie zmienić.

Nie będzie kolejnej w tym roku podwyżki opłat za śmieci - zapewnia opolski ratusz. Miasto chce podpisać w kwietniu nową umowę na odbiór odpadów z firmą, która dała najlepszą ofertę. Pieniądze mają się znaleźć.

Musimy w budżecie znaleźć rocznie około 1,2 miliona złotych. Wiemy, że to się uda, natomiast na najbliższej sesji rady miasta będziemy musieli przestawić radnym prośbę o dołożenie tych pieniędzy do tej umowy z konsorcjum Remondis-Elkom.

- Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka opolskiego ratusza

Oferta na wywóz bioodpadów złożona przez Remondis-Elkom mieści się w budżecie. Jednak ich propozycja wywozu pozostałych śmieci jest za droga. Mimo to ratusz chce rozstrzygnąć przetarg.

Ta oferta przekraczała zaplanowany przez miasto budżet o 2,5 mln. Musieliśmy wszystko bardzo dokładnie policzyć jakie są koszty w systemie i jak przekładają się na cały system.

Teraz potrzebna jeszcze decyzja radnych czy zgodzą się dołożyć pieniądze. Sesja w tej sprawie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Diesel może być ekologiczny jak elektryk | ESKA XD - Prosto z salonu #15