Odkrywamy Opolskie! Opolanie i turyści szukają ciszy i odpoczynku. Rządzą wypady za miasto

2020-06-29 15:30
Rowery
Autor: Marcin Michalski

Turystyka powoli odżywa na Opolszczyźnie. Goście niechętnie jednak szukają atrakcji w miastach. Przyciąga ich natura i wycieczki rowerowe poza duże miejscowości.

Odkrywamy Opolskie. Na wakacje. I robią to też już turyści. Coraz częściej wyciszenia szukają w Stobrawskim parku krajobrazowym.

Posłuchaj - Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej o Stobrawskim Parku Krajobrazowym

Opolanie też zwiedzają. I mogą już wejść do Muzeum Polskiej Piosenki. Ale budki nagraniowe są tam wciąż zamknięte. Pośpiewacie w domu.

A co z kąpieliskami?

Dla aktywnych będą też kąpieliska. W Opolu będzie można popływać w kamionkach Bolko i Malina. Silesia nie spełnia warunków prawa wodnego, wiec nawet nie próbujcie. Pływać będzie można za to w Jeziorze Średnim w Turawie, Balatonie w Dobrzeniu Wielkim, w Skorochowie, Pietrowicach, w zalewie w Kluczborku, w Nowych Siołkowicach, czy w Zielonej Zatoce w Łączniku. W sumie będzie działało 12 kąpielisk otwartych.
Wszędzie tam sanepid zbadał już wodę - jest czysta. Ale przypomina o zachowaniu ostrożności i dystansie. Bezpieczeństwa na kąpieliskach będą pilnowali ratownicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE