Najbogatszy i najbiedniejszy emeryt na Opolszczyźnie. Wiemy ile dostają co miesiąc

2020-10-05 13:23
Emeryt z Podlasia otrzymuje DUŻE pieniądze. To najwyższa emerytura w regionie
Autor: Pixabay Emeryt z Podlasia otrzymuje DUŻE pieniądze. To najwyższa emerytura w regionie

Składki płaci każdy legalnie zatrudniony. To ile wyniesie nasza emerytura zależy od ich wysokości i lat pracy. Najwięcej, bo aż 20 procent opolskich seniorów dostaje emeryturę w przedziale od 1600 do 2000 złotych. Są jednak osoby, których świadczenia znacznie odbiegają od tych kwot.

Opolanie biją rekordy. W wysokości emerytury. Jedno z najwyższych świadczeń w Polsce dostaje pewien senior z Opolszczyzny. Co miesiąc ZUS wypłaca mu 13,6 tysiąca złotych.

Najbogatszy emeryt w naszym regionie przepracował i składkował w ZUS nieco ponad 34 lata, a wniosek o wypłatę świadczenie złożył gdy skończył 70 rok życia - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Najbiedniejszy emeryt w regionie

Są też na Opolszczyźnie osoby, które mogą tylko pomarzyć o takiej stawce, jak nasz rekordzista. Zdarza się, że na konto seniora co miesiąc wpływają grosze. Dosłownie!

W województwie opolskim najniższe świadczenie wypłacamy kobiecie, która wykazała zaledwie miesiąc i cztery dni składkowe. Jej świadczenie to 31 groszy, a dostaje je od początku tego roku. Jest to jedna z najniższych kwot wypłacanych przez ZUS w całym kraju - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

Najwyższa emerytura w kraju

Nawet opolski najbogatszy emeryt nie może się jednak równać z krajowym rekordzistą. Najwyższe wypłacane świadczenie w Polsce to aż 34,1 tysiąca złotych miesięcznie!

W Polsce emeryturę pobiera obecnie ponad 5,9 miliona osób. To ponad 75 proc. wszystkich świadczeniobiorców ZUS. Kolejnych 15,6 proc. świadczeń emerytalno-rentowych przypada na renty rodzinne, a 8,7 proc. pozostałych to renty z tytułu niezdolności do pracy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE