Otylia Swim Cup

i

Autor: Rafał Oleksiewicz

Młodzi pływacy walczyli o medale na Otylia Swim Cup. Była radość, ale też łzy

2022-10-31 9:27

Reprezentacja ukraińskiego klubu KVVS Aquapark Plyazh Lwów wygrała klasyfikację medalową zawodów pływackich Otylia Swim Cup, które w niedzielę zakończyły się w Opolu.

Młodzi adepci pływania w wieku od siedmiu do piętnastu lat rywalizowali przez dwa dni na pięćdziesięciometrowej pływalni Wodna Nuta. Na starcie stanęło prawie 500 miłośników pływania.

Zawodnicy dali z siebie wszystko. Woda w pływalni wręcz wrzała od chęci osiągania jak najlepszych rezultatów. Przede wszystkim była dobra zabawa poprzez sport, a to przecież najważniejsze. Hasło przewodnie fundacji Otylii brzmi „Zostań mistrzem życia”, więc pozwoliliśmy sobie na wspaniałą zabawę, zdrową i naukę zasad fair play. Dzieci poznały przedsmak wspaniałych dużych imprez, w których być może będą startować.

– mówiła Otylia Jędrzejczak

Kto był najlepszy? Sprawdź wyniki!

W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi byli:

Dziewczyny

 • Yana Kryzhanivska (9 lat i młodsze, KVVS Aquapark Plyazh Lwów)
 • Weronika Skubis (10 lat, UKS Omega Olkusz)
 • Yuliya Kryzhanivska (11 lat, KVVS Aquapark Plyazh Lwów)
 • Olga Rachwał (12 lat, UKS SMS Galicja)
 • Lena Dudek (13 lat, CSiR MOS Dąbrowa Górnicza)
 • Polina Żurawel (14-15 lat, MKS Juvenia Wrocław)

Chłopcy

 • Andri Svyshch (9 lat, KVVS Aquapark Plyazh Lwów)
 • Markiian Pavlyshyn (10 lat, KVVS Aquapark Plyazh Lwów)
 • Vsevolod Smolin (11 lat, Ukraina)
 • Kacper Osak (12 lat, Stowarzyszenie KS SMS Wieliczka)
 • Norbert Ociepa (13 lat, CSiR MOS Dąbrowa Górnicza)
 • Wojciech Okoń (14-15 lat, UKP Torpeda Oleśnica).

A jak wrażenia zwycięzców?

Bardzo się cieszę z tej nagrody, tym bardziej, że delfin nie jest moją specjalnością, Postanowiłam jednak powalczyć o tę nagrodę i się udało. To wielki zaszczyt odbierać nagrodę od pani Otylii, którą już kiedyś widziałam, bo byłam już na Otylia Swim Cup, a także na warsztatach Otylia Swim Tour.

– mówiła Lena Dudek, najlepsza wśród trzynastolatek, a także zwyciężczyni Pucharu Otylii Jędrzejczak dla najlepszych delfinistek

Zapamiętam te zawody bardzo dobrze, bo wygrałem dużo nagród, miałem dobre czasy, jak na ten moment sezonu i było też dużo zabawy. Jestem pierwszy raz na Otylia Swim Cup i jeśli będzie taka możliwość, to na pewno tu wrócę.

– mówił Wojciech Okoń, zwycięzca w najstarszej kategorii wiekowej

W trakcie zawodów Otylia Jędrzejczak – prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak, ale także prezes Polskiego Związku Pływackiego – odebrała podziękowanie od ukraińskiej fundacji działającej z upoważnienia prezydenta Ukrainy Wołodymira Zełenskiego za pomoc udzieloną przez biuro Polskiego Związku Pływackiego i środowisko polskiego pływania zawodnikom z Ukrainy po napaści na ten kraj przez Rosję.

Jeszcze w tym roku odbędą się jedne zawody organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak – w grudniu w Warszawie.

QUIZ na czarownicę! Jesteś wiedźmą?

Pytanie 1 z 8
Twoje ulubione zwierzę domowe:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE