Matura 2021 w Opolu - egzamin dla uczniów i dla zdalnego nauczania

2021-05-04 10:21 MarcinM
Sala maturalna w LO 8 w Opolu
Autor: MarcinM Sala maturalna w LO 8 w Opolu

Ponad 6,5 tysiąca uczniów z całej Opolszczyzny zasiadła dziś do egzaminu z języka polskiego. Sporo jest też osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie przystąpiły do matury rok temu i zrobią to dzisiaj. Szkoły zapewniają, że uczniowie podczas matur mogą czuć się bezpiecznie.

Ponad 6,5 tysiąca młodych mieszkańców Opolszczyzny pisze dzisiaj swój pierwszy egzamin maturalny. Zwany też egzaminem dojrzałości. I mimo że uczyli się do niej przede wszystkim zdalnie, to piszą stacjonarnie. Na razie język polski. Na napisanie mają aż 170 minut. W ławkach zasiądą też osoby, które poprawiają egzamin lub nie mogły podejść do niego rok temu. Takich osób jest ponad 2 tysiące w całym województwie.

Maseczki, dezynfekcja i zasady

Uczniowie już na tydzień przed egzaminami dowiedzieli się jak wyglądają wszystkie procedury, zwłaszcza te sanitarne. Konkretne zasady obowiązują ich już od momentu przekroczenia progu szkoły. Najpier mierzenie temperatury, dezynfekcja rąk i maseczki. Można je będzie ściągnąć dopiero w sali egzaminacyjnej gdy uczeń usiądzie w ławce.

POSŁUCHAJ - nasz reporter Marcin Michalski rozmawiał z opolskimi maturzystkami

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Polub nasz fanpage ESKA Opole News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy!