Koronawirus w Uni Opole. Zakażone są siatkarki i członkowie sztabu szkoleniowego

2020-10-22 13:22 MarcinM
Drużyna Uni Opole 2020-2021
Autor: Archiwum klubowe Uni Opole Drużyna Uni Opole 2020-2021

Kolejne złe wieści z opolskich parkietów. Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 3 osób z drużyny Uni Opole. Siatkarki odwołały swój następny mecz.

Koronawirus w drużynie siatkarskiej Uni Opole. Testy potwierdziły zakażenie u 3 osób z drużyny i sztabu szkoleniowego. Sobotni mecz Wilczyc trzeba odwołać. Co z pozostałymi kolejkami, na razie nie wiadomo.

Przepisy Polskiego Związku Piłki Siatkowej mówią, że zespół musi posiadać do dyspozycji dziesięć zawodniczek, aby można było rozpocząć przygotowania do kolejnego meczu. To oznacza, że po zakończonej izolacji mamy dokładnie siedem dni na to, aby przygotować się do kolejnego spotkania. - Maciej Kochański, członek zarządu Uni Opole.

Klub wymagał od zawodniczek przestrzegania zasad sanitarnych i unikania kontaktów także poza treningami. Mimo to nie udało się ustrzec przed zakażeniem. Trwa ustalanie z kim zawodniczki mogły mieć kontakt i gdzie doszło do zakażenia się koronawirusem.

Wcześniej zakażeni byli też szczypiorniści i członkowie sztabu Gwardii Opole. Obie drużyny trenują i grają w Stegu Arenie.

Koronawirusa testy potwierdziły też u jednego z zawodników Dremanu Futsal Opole Komprachcice.

Poszukiwacze skarbów znaleźli zaginioną obrączkę