Koronawirus w szeregach Gwardii Opole. Cała drużyna i sztab na kwarantannie

2020-10-05 15:25
Gwardia Opole logo
Autor: KPR Gwardia Opole KPR Gwardia Opole

Opolscy szczypiorniści zaczęli kwarantannę. U jednego z zawodników badania potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Zawodnik Gwardii Opole z koronawirusem. Kwarantanną sanepid objął całą drużynę. Nie tylko graczy ale też trenerów i sztab medyczny. Na razie nie wiadomo kiedy szczypiorniści wrócą na parkiet.

Drużyna będzie przebadana. Sanepid informuje, że te badania będą miały sens około środy. W zasadzie zawodnicy już dzisiaj byliby gotowi żeby ich przebadać, natomiast według sanepidu na tym etapie nie maiłoby to jeszcze sensu. - Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka opolskiego ratusza.

Władze PGNiG Superligi już wcześniej odwołały mecze czwartej kolejki i pucharu Polski po wykryciu koronawirusa u zawodnika jednej z drużyn.

Obecnie Gwardia Opole po trzech kolejkach zajmuje 4 miejsce w PGNiG Superlidze.

Koronawirus w opolskim przedszkolu

Sanepid poinformował też dziś o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w opolskim przedszkolu. Chodzi o publiczną placówkę nr 29. Zakażony jest jeden z pracowników. Jak wiemy od sanepidu - nie nosił maseczki ani przyłbicy i dlatego trzy grupy trafią na kwarantannę. A to aż 70 dzieci i ich rodzice. W domach pozostaną do końca tygodnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE