Koronawirus w opolskim przedszkolu! Pracownik nie nosił maseczki. Dzieci na kwarantannie

2020-10-05 15:14
Koronawirus zamknął przedszkole
Autor: fot.pixabay.com

To kolejny już przypadek wykrycia koronawirusa w opolskim przedszkolu. Tym razem w domach posiedzą dzieci z publicznej placówki nr 29 na ul. Dambonia.

Koronawirus w przedszkolu nr 29 w Opolu. Trzy grupy trafiły na kwarantannę po tym jak chorobę testy potwierdziły u jednego z pracowników. W domach musi zostać ponad 70 dzieci i ich rodziny.

Z informacji, które posiadamy wynika, że ten pracownik nie nosił środków ochrony osobistej. Nie miał maseczki ani przyłbicy; a przynajmniej nie cały czas. Stąd decyzja sanepidu aby trzy grupy, w sumie 70 dzieci, odesłać na kwarantannę. - Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza.

Dzieci zostaną na kwarantannie do końca tygodnia. Na kwarantannie są też wciąż uczniowie z opolskiego technikum elektrycznego i szkoły podstawowej nr 20.

Koronawirus w szeregach Gwardii Opole

Zawodnik Gwardii Opole z koronawirusem. Kwarantanną sanepid objął całą drużynę. Nie tylko graczy ale też trenerów i sztab medyczny. Na razie nie wiadomo kiedy szczypiorniści wrócą na parkiet. Władze PGNiG Superligi już wcześniej odwołały mecze czwartej kolejki i pucharu Polski po wykryciu koronawirusa u zawodnika jednej z drużyn.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE