Koronawirus w Dobrodzieniu. Samorząd nie otworzy szkół i przedszkoli

2020-05-22 15:45 MM
Białystok. Łączenie klas w szkołach podstawowych. Rodzice: Nie godzimy się na taki rollercoaster fundowany naszym dzieciom
Autor: Pixabay "W najbliższym czasie, tj. do końca roku 2020 nie będzie możliwe bezpieczne przeprowadzanie zajęć w klasach 25-osobowych ze względu na stan epidemiczny" - czytamy w internetowej petycji.

Już połowa wszystkich chorych na koronawirusa w powiecie oleskim to mieszkańcy gminy Dobrodzień. Dlatego sanepid radzi by wstrzymać się z otwarciem szkół i przedszkoli.

Dobrodzień wstrzymuje się z otwarciem przedszkoli. Bo rośnie tam liczba zakażonych koronawirusem. Aż 10 procent zachorowań w województwie dotyczy właśnie tej gminy. Dlatego sanepid zarekomendował samorządowcom by placówki oświatowe były jednak wciąż zamknięte.

Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia o zaleceniach sanepidu

Trwają konsultacje z dyrektorami placówek. Ale też przygotowania do ewentualnego otwarcia.

Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia o przygotowaniach

Samorządowcy chcą otworzyć szkoły dopiero pierwszego czerwca. O ile sanepid wyda pozytywną opinię.

Przedszkolaki z Brzegu też zostają w domach. Burmistrz zawiesił zajęcia w miejskim żłobku i przedszkolach do końca maja. Placówki potrzebują więcej czasu, by dostosować się do wymogów sanepidu. A w przyszłym tygodniu (25-29.05) przedszkola mają ruszyć m.in. w Krapkowicach czy Nysie.​