Kolejny serial powstanie w Opolu. Miasto znów wyda ponad 300 tysięcy złotych

2021-02-18 15:31 MarcinM
Tak kręci Szadź w Opolu
Autor: MiastoOpole/Facebook

Po sukcesie "Szadzi", która w ubiegłym roku zadebiutowała w ogólnopolskiej telewizji Opole stało się popularne wśród filmowców. Ratusz prowadzi rozmowy z jedną z ekip, która chce stworzyć tu kolejny serial. To jednak będzie kosztować.

Ratusz nie chce zdradzić jaki serial ma powstać w Opolu. Rozmowy z jedną z ogólnopolskich telewizji trwają - i taki komunikat ma nam na razie wystarczyć. Serial "Szadź" dla którego tłem było Opole okazał się hitem i przyciągnął do miasta innych producentów.

Po bardzo wielu latach, kiedy Opole nie gościło na srebrnym ekranie udało się zrealizować serial emitowany w ogólnopolskiej telewizji. Od tego czasu miasto otrzymuje zdecydowanie więcej propozycji realizacji rożnego rodzaju produkcji.

- Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji UM Opola

Płatna promocja miasta

Za poprzednią filmową przygodę Opola ratusz zapłacił 369 tysięcy złotych. Dzięki tej kwocie miasto mogło liczyć na promocję na antenie telewizji TVN oraz na platformie internetowej. Tym razem ma być podobnie. Trwają rozmowy z filmowcami o tym jak Opole powinno być pokazane w najnowszej produkcji.

Chcielibyśmy żeby poprzez realizację takich produkcji, a wszyscy wiemy, że telewizja jest tym medium cieszącym się nadal największą popularnością, chcemy aby widzowie poznali te miejsca i atrakcje związane z miastem i poczuli klimat miasta.

- dodaje Łukasz Śmierciak

Decyzja o zabezpieczeniu 369 tysięcy na promocję Opola w serialu ma zapaść na najbliższej sesji rady miasta.

Serial ma ukazać się na antenie (jeszcze nie wiemy której) wiosną 2022 roku. A to znaczy, że zdjęcia do nowej produkcji musiałyby ruszyć w Opolu już w tym roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!