Jaskinia opolskiego SMOKa przestaje mieścić wszystkich gości

2021-10-13 15:13
Muzeum komputerów prowadzone przez Stowarzyszenie Miłośników Oldchoolowych Komputerów
Autor: AS

SMOK to oczywiście Stowarzyszenie Miłośników Oldschoolowych Komputerów. A muzeum starych komputerów, które prowadzi, musi powiększyć swoją bazę.

Opolskie ​Muzeum retro komputerów się rozrasta. Tak jest popularne. I dlatego uruchamia dodatkowe dwa pomieszczenia. Zmieści się w nich nie tylko mnóstwo dodatkowych graczy, ale też około 70% komputerowych zbiorów.

Mam już "stałych bywalców", z czego bardzo się cieszę. Oni powiedzieli innym, ci inni powiedzieli jeszcze innym. Ci wszyscy inni przyszli. I tak to się kręci. Taka reklama szeptana, gdzie jeden drugiemu mówi, jak dobrze spędził czas, jest moim zdaniem najlepsza.

- mówi Arkadiusz Bronowicki, właściciel muzeum, które na razie działa tylko w weekendy, ale przy takim zainteresowaniu różnie to może być. Tym bardziej, że to rozrywka za darmo.

To są całe rodzinne wycieczki, ale przychodzą też ludzie, którzy wcześniej się umawiają. I zawsze pojawia się pytanie "A ile bilet i jak to się panu spina biznesowo?". Nie spina się biznesowo. Stowarzyszenie można wesprzeć darowiznami, natomiast muzeum jest za darmo i tak pozostanie.

Muzeum można wspierać na zrzutce.

Posłuchaj poniżej całej rozmowy! Adam Szostok rozmawia z Arkadiuszem Bronowickim, właścicielem muzeum.

Bez spiny o tym, że się nie spina biznesowo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE