Centrum przesiadkowe Opole wschodnie - kopanie tunelu ruszyło

2021-02-22 18:43 MarcinM
Znak roboty drogowe
Autor: Pixabay Znak roboty drogowe

Prace na budowie centrum przesiadkowego znów ruszyły pełną parą. Budowlańcy po krótkiej przerwie wrócili do kopania tunelu i przekopywania się przez nasyp kolejowy.

Zima nie spowolniła przebudowy skrzyżowania przy dworcu wschodnim. Drogowcy zapewniają, że sierpniowy termin jest nadal aktualny. Nawet mimo kilkudniowej przerwy w pracy.

Teraz przed nami te prace, które są znacznie bardziej widowiskowe dla mieszkańcó Opola. Mimo tych kilkunastodniowych mrozów są całkiem niezłe, bo tak na prawdę większych przerw w pracy na tym placu budowy nie było.

- Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu

Dwa tunele

Budowlańcy wciskają w nasyp kolejowy betonową konstrukcję, która stworzy tunel. Drugi prowadzić będzie pod ulicą Oleską.

Będziemy wybierać ziemię z pod tej betonowej konstrukcji i dzięki temu, że pod nim wcześniej wykonaliśmy palowanie stworzy nam się światło tego obiektu. Analogicznie z drugiej strony - od ulicy Katowickiej - również trwa betonowanie tej platformy i też będzie odbywało się z tamtej strony wybieranie ziemi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!