Dramat w Brzegu

Brzeg: Eksplozja gazu w jednym z mieszkań. 7 osób zostało poszkodowanych

W środę, 22 marca 2023 r., w miejscowości Brzeg (woj. opolskie) doszło do eksplozji gazu ziemnego w jednym z mieszkań przy ulicy Żeromskiego. 7 osób zostało poszkodowanych. Łącznie ewakuowało się 16 osób.

W Brzegu przy ulicy Żeromskiego, w środę, 22 marca, po godzinie 9.00 doszło do wybuchu gazu ziemnego w jednym z mieszkań. Wskutek prawdopodobnej eksplozji doszło do pożaru, w którym ucierpiało 7 osób.

Przed przyjazdem służb na miejsce, z budynku ewakuowało się łącznie 16 osób. Na miejscu działało 9 zastępów Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło o godzinie 9:15. Po przybyciu na miejsce działań, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził pożar w mieszkaniu na parterze. Łącznie z budynku ewakuowało się 16 osób przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prawdopodobną i wstępną przyczyną zdarzenia był wybuch gazu ziemnego w mieszkaniu. Wszystkie służby są na miejscu. W szczytowym momencie działań, interweniowało 9 zastępów PSP i OSP – informuje Straż Pożarna z Opola.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE