169 punktów szczepień na Opolszczyźnie. Lista może sie jeszcze wydłużyć

2021-01-05 15:59 MarcinM
Szczepionki na COVID19. Pierwsi medycy w Opolu już zaszczepieni
Autor: MarcinM

NFZ opublikował listę placówek, które będą prowadzić akcję szczepień przeciwko COVID19. Są tam przychodnie i szpitale oraz gabinety, zarówno prywatne jak i publiczne. Czy będzie ich więcej zależeć będzie też od zainteresowania szczepionką.

Przygotowania do szczepień

Według listy opublikowanej przez opolski NFZ 169 placówek na Opolszczyźnie będzie szczepić przeciwko koronawirusowi. W kolejnym etapie szczepionkę będą mogli przyjąć m.in. seniorzy. Aby ułatwić dostęp do szczepień, w każdej gminie będzie przynajmniej jeden taki punkt. Lista może się jeszcze wydłużyć.

Cały czas jesteśmy w trakcie analizy. Wszystko zależało będzie od tego jak będzie wyglądała sytuacja w danej gminie czy danym powiecie. Na pewno chcemy aby wszyscy przyszli pacjenci, którzy będą chcieli się zaszczepić mieli jak najszerszy dostęp do punktu szczepień, najlepiej w swojej gminie. Nie ma jednak mowy o rejonizacji.

Mówi Barbara Pawlos z opolskiego oddziału NFZ

Od 15 stycznia będzie można będzie zapisywać się do szczepień, już do konkretnych punktów. Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez infolinię pod numerem 989, poprzez Internetowe Konto Pacjenta bądź bezpośrednio w punkcie szczepień.

Najwięcej punktów jest w powiecie opolskim - 23, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim - 21 i brzeskim - 18.

Kontrola w Nysie i Krapkowicach

W obecnym etapie szczepić sie mogą pracownicy służby zdrowia. Także wykonujący zawody niemedyczne. Jednak w szpitalu w Nysie szczepionkę przyjął także tamtejszy starosta - Andrzej Kruczkiewicz. Starosta wydał oświadczenie , że nie zabiegał o to, a zaproszenie dostał od dyrektora nyskiego szpitala, który chciał w ten sposób zachęcić do szczepień mieszkańców powiatu.​

NFZ wszczął już kontrolę, nie tylko w nyskim ale i krapkowickim szpitalu, bo tam zaszczepili się starosta krapkowicki Maciej Sonik i jego zastępca Sabina Gorzkulla. Oboje jednak od początku pandemii są wolontariuszami w placówce. Wyniki kontroli mają być znane w przyszłym tygodniu.

Pełną listę punktów szczepień znajdziecie na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/opolskie

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Coś intrygującego dzieje się w Twojej okolicy? Napisz do nas, przyślij zdjęcie lub film na adres online.grupazpr.pl!

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?