Pieniądze

i

Autor: unsplash.com

14-latek ujęty podczas próby oszustwa "na policjanta"

2023-02-01 18:47

Policjanci z Opola zatrzymali na gorącym uczynku 14-letniego "kuriera", który odebrał kosztowności od 73-latki oszukanej metodą "na policjanta". Sprawą małoletniego zajmie się sąd rodzinny.

W ciągu ostatnich dni policjanci z Opola otrzymali informację o jedenastu nieudanych próbach oszustwa metodą "na policjanta". Jak się okazało, dwunaste podejście oszusta okazało się udane. Oszukana 73-latka przygotowała dla przestępcy pieniądze i biżuterię o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Policjanci z Opola zatrzymali na gorącym uczynku "kuriera”, który odebrał kosztowności od mieszkanki Opola. Okazał się nim 14-latek. Pokrzywdzona odzyskała swoje mienie. Małoletni został przesłuchany w charakterze sprawcy czynu karalnego. Jak informuje KM Policji w Opolu, policjanci przedstawili mu łącznie 11 zarzutów dotyczących usiłowania oszustwa i jednego skutecznego czynu o tym samym charakterze. Całość zebranych w sprawie materiałów zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o wymiarze kary.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE