Znani sportowcy i artyści śpiewają dla szpitala. Efekt piorunujący! [WIDEO]

2020-04-14 12:04 agada
Olsztyn Kocham w wykonaniu zespołu Enej i znanych artystów i sportówców z Warmii i Mazur
Autor: YouTube: Enej "Olsztyn Kocham" w wykonaniu zespołu "Enej" i znanych artystów i sportówców z Warmii i Mazur

Zespół "Enej" postanowił pomóc olsztyńskiej służbie zdrowia za trud i poświęcenie w walce z koronawirusem. Wspólnie z lokalnymi artystami i sportowcami nagrali teledysk do słynnej na Warmii i Mazurach piosenki "Olsztyn Kocham". Jak im wyszło? Posłuchajcie nowego wykonania lokalnego hitu na ESKA.PL Olsztyn.

"Olsztyn Kocham" to piosenka kultowego zespołu Czerwony Tulipan, którą zna niemal każdy olsztynianin. Jej popularność postanowili wykorzystać w szczytnym celu artyści zespołu "Enej". Lokalny hit zaśpiewali wspólnie ze znanymi artystami i sportowcami takimi jak: Joanna Jędrzejczyk, Iwona Pavlović, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn czy piłkarze Stomilu.

Zobacz też: Jak samemu zrobić w domu płyn do dezynfekcji rąk? Przepis jest banalnie prosty

Piosenka powstała po to, by wszystkim - zwłaszcza służbie zdrowia - dodać sił i wiary w tym trudnym dla nas czasie, ale też wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Olsztyńskiego Szpitala Zespolonego.

- Z pewnością rzucą się Wam w oczy kartki, które trzymamy w dłoniach, sprawa jest szczególnie ważna, zachęcamy bowiem do zbiórki na rzecz Olsztyńskiego Szpitala Zespolonego, by tym razem pomóc już w realny, namacalny sposób. Jak w większości szpitali w Polsce i na świecie personel medyczny potrzebuje środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących i właśnie na ten cel zbierane są pieniądze. Film nagraliśmy spontanicznie w domach za pomocą telefonów przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, do czego zachęcamy i Was, pamiętajcie - zostając w domach też ratujecie świat! - apelują artyści grupy "Enej".

Placówka medyczna w Olsztynie potrzebuje dofinansowania, by móc zakupić niezbędny sprzęt medyczny, w tym m.in. analizator do diagnostyki genetycznej w technice PCR do wykrywania SARS-CoV-2. Pracownicy potrzebują również środków do dezynfekcji kombinezonów i maseczek ochronnych. Pomóc może każdy. Wystarczy wpłacić nawet niewielką kwotę. LINK DO ZBIÓRKI: ZRZUTKA.PL.

Więcej na temat zbiórki pisaliśmy TU: Szpital miejski potrzebuje sprzętu do walki z koronawirusem. Trwa zbiórka pieniędzy

COŚ DOBREGO #003